1

iStorage datAshur، ایمن‌ترین و کاربرپسندترین هارد درایو USB قابل حمل، با قیمتی مناسب است. این دستگاه دارای قفل سخت‌افزاری ۲۵۶بیتی AES نظامی می‌باشد. datAshur همچنین دارای یک باتری قابل شارژ است. این باتری امکانی را برای کاربر فراهم می‌کند تا بتواند قبل از اتصال درایو به درگاه USB، با استفاده از صفحه کلیدی که روی دستگاه تعبیه شده‌است گذرواژه‌ی ۷ الی ۱۵ رقمی خود را وارد و سپس با اتصال آن به USB، به اطلاعات خود دسترسی پیدا کند.

کلیه اطلاعات منتقل شده روی datAshur، به واسطه‌ی موتور کدگذاری داخلی آن، بصورت لحظه‌‌ای کدگذاری می‌شوند تا در صورت سرقت و یا گم شدن، از دسترسی افراد متفرقه به آن‌ها جلوگیری شود. datAshur پس از جدا شدن از درگاه USB و یا با قطع شدن برق درگاه USB که با آن متصل است، به‌صورت خودکار قفل می‌شود.

datAshur بلافاصله پس از بازکردن جعبه قابل استفاده است، زیرا به هیچ نرم‌افزار و درایوری احتیاج نداشته و با سیستم‌‌عامل‌های ویندوز، مکینتاش و لینوکس و همچنین سیستم‌های تعبیه‌شده، سازگاری کاملی دارد. datAshur به سرعت drag & drop و به سادگی plug & play عمل کرده و به‌وسیله هر نرم‌افزار پشتیبان‌گیری قابل استفاده می‌باشد.

2

datAshur قابلیت تعریف حساب‌های کاربری “کاربر عادی” و “سرپرست ” را به طور مستقل داراست. این ویژگی، datAshur را به گزینه‌ی مناسبی برای استفاده‌ی سازمان‌ها و تشکل‌های دولتی تبدیل می‌کند. اگر کاربری عادی کلمه‌ی عبور خود را فراموش کند، سرپرست، می‌تواند با حساب کاربری خود وارد شده، قفل دستگاه را باز و اقدام به تغییر کلمه‌ی عبور قدیمی وی نموده و سپس کلمه‌ی عبور جدیدی را برای آن تعریف کند. datAshur همچنین دارای قابلیت بازنشانی است بطوری‌که با اعمال آن، همه‌ی حساب‌های کاربری، هم عادی و هم سرپرست، و همچنین کلیه‌ی اطلاعات موجود در آن، به طور کامل نابود می‌شود، پس از آن با ایجاد یک کلید کدگذاری اتفاقی جدید، توسط datAshur به‌صورت خودکار، امکان استفاده‌ی دوباره از آن فراهم می‌شود. datAshur این قابلیت را دارد که به تعداد دفعات نامحدود، اقدام به ایجاد کلیدهای کدگذاری اتفاقی نماید، بنابراین، به کاربر این اجازه را می‌دهد که به تعداد دفعات مورد نیازش، اقدام به بازنشانی دستگاه نماید.

datAshur نیز مانند سایر محصولات کمپانی iStorage، صرفاً از طریق صفحه‌کلیدی که روی آن قرار دارد گذرواژه را دریافت می‌کند و ورود ورود از طریق هیچ صفحه‌کلید دیگری امکان‌پذیر نمی‌باشد؛ این امر مانع از موفقیت سخت‌افزارهای/نرم‌افزارهای رمزگشا و نیز حملات هکری3 Brute Force : می‌‌شود. datAshurبه کمک قابلیتی به نام “مکانیزم دفاعی مقاوم در برابر حملات Brute Force” از اطلاعات شما محافظت می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود که پس از ۱۰ بار ورود پشت‌سرهم گذرواژه‌ی اشتباه، datAshur اقدام به نابود کردن کلید کدگذاری نموده و کلیه‌ی اطلاعات ذخیره‌شده را پاک می‌کند.

چرا DataAshur ؟

آیا می‌دانید که هر ساله میلیون‌ها دستگاه قابل‌حمل ذخیره‌ی اطلاعات، گم شده و یا به سرقت می‌روند، و این آمار همواره در حال افزایش است؟ آیا تا به حال به عواقب از دست دادن دستگاه ذخیره‌ی اطلاعاتی USBتان فکر کرده‌اید؟ به زبان ساده‌تر، هر کس که دستگاه ذخیره‌ی شما را داشته باشد، به اطلاعاتتان نیز دسترسی کامل خواهد داشت.

امروزه متخصصین شورای بهداشت اطلاعاتی (ICO)، قادرند تا مشاغل و سازمان‌های دولتی را، به خاطر نقض قانون عملی حفاظت اطلاعات(DPA)، تا سقف ۵۰۰،۰۰۰ پوند جریمه کنند. از جمله‌ی این نقض قوانین می‌توان به گم شدن دستگاه ذخیره‌ی USB،که حاوی اطلاعات مشتریان است اشاره نمود. متخصصین شورای ICO لزوم کدگذاری کلیه‌ی اطلاعاتی که در دسترس کارکنان می‌باشد را به مشاغل و سازمان‌های دولتی به‌طور کاملاً واضحی گوشزد کرده‌اند. چرا که این شورا‌ها بر این باورند که اطلاعات به سرقت رفته و یا گم‌شده‌ای که کدگذاری شده باشند، در معرض هیچگونه خطر رمزگشایی نیستند.

4

از دست دادن اطلاعات محرمانه، می‌تواند هم برای مشاغل و هم برای مشتریان، عواقب مخرّبی به همراه داشته‌باشد. جریمه‌های سنگین، نزول کسب‌وکار، شرم زدگی، از دست دادن شغل و نیز جلب توجه رسانه‌های منتقد و مخالف، از جمله این عواقب هستند. iStorage diskAshur DT ، از شما در برابر کلیه‌ی این خطرات، مراقبت نموده و آن‌ها را از شما دور نگه می‌دارد.

datAshur، به منزله‌ی یک سرمایه‌گذاری است که سال‌ها پایدار خواهد بود. دارا بودن یک روکش ضد‌ِآب و مقاوم، ساخته‌شده از آلومینیوم فشرده، از آن در برابر هر گونه صدمه و تغییر ظاهری و فیزیکی محافظت می‌کند. کلیه‌ی اجزای داخلی درایو نیز، توسط یه روکش آب‌بندی‌شده و مقاوم در برابر هر گونه تغییر شکل (صدمه، کم یا اضافه شدن) پوشیده‌شده‌است. جدا کردن این روکش، بدون ایجاد خسارات جدی به قطعات، امکان‌پذیر نیست.

مشخصات DatAshur، در یک نگاه

• دارنده‌ی گواهینامه FIPS 140-2 رده‌ی ۳ ؛
• دارای ظرفیت‌های ۴ ، ۸ ، ۱۶ ، و ۳۲ گیگابایتی؛
5 • صفحه‌کلید ایمن، جهت استفاده از گذرواژه‌های ۷ الی ۱۵ عددی یا حرفی و یا ترکیبی از عدد و حرف؛
• قفل سخت‌افزاری، مدل نظامی AES 256بیتی CBC؛
• محافظت از مقادیر کدگذاری شده، با استفاده از روش درهم‌سازی SHA-256
• محافظ آلومینیومی مقاوم در برابر نفوذ آب و گرد و خاک؛
• مقاوم در برابرِ تغییر شکل و آشکار کننده‌یِ هر گونه تغییر، صدمه، اضافه و یا کم شدن قطعه و اطلاعات؛
• پشتیبانی از حساب‌های کاربری “عادی” و “سرپرستی” به طور مجزّا؛
• قفل شدن خودکار، همزمان با بیرون کشیدن از درگاه USB؛
• بازنشاننده‌ی درایو، که اطلاعات را از بین برده و امکان استفاده‌ی جدیدی از آن را فراهم می‌کند؛
• سیستم‌عامل و رابط کاربری مستقل و سازگار با ویندوز، مکینتاش، لینوکس و سیستم‌های تعبیه‌شده،
• عدم نیاز به نرم‌افزار راه‌انداز؛
• قابل اتصال به کلیه‌ی دستگاه‌های پشتیبان کننده‌ی USB؛
• مکانیزم دفاعی در برابر حمله‌ی هکری Brute Force؛
• امکان تولید دستگاه‌های سفارشی؛
• سه سال ضمانت.